PROFILAKTYKA

Wielu mężczyzn zastanawia się nad sposobami uniknięcia kłopotów z potencją i zapobieżenia wystąpieniu dysfunkcji seksualnej. Oto kilka rad, które mogą uchronić Cię przed zaburzeniami wzwodu.

ZDROWY STYL ŻYCIA

Prowadzenie właściwego trybu życia jest jednym z kluczowych elementów profilaktyki zaburzeń erekcji. Spędzaj więcej czasu w ruchu, uprawiaj regularnie dowolną aktywność fizyczną (minimum pięć razy w tygodniu po pół godziny) i unikaj siedzącego trybu życia. Ogranicz spożywanie alkoholu, zrezygnuj z palenia papierosów i wprowadź zdrową dietę, kontrolując masę ciała.  Te zalecenia mogą wydawać się banalne i powszechnie dostępne, ale uwierz – działają! Dowiedziono, że wykluczenie złych nawyków i wdrożenie elementów prozdrowotnych do codziennego funkcjonowania przynosi wymierne korzyści nie tylko w zapobieganiu ED, ale również pomaga uchronić się przed poważniejszymi schorzeniami, jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy choroba wieńcowa.

ASPEKTY PSYCHOLOGICZNE

Unikaj stresujących sytuacji, konfliktów i przeciążenia psychicznego. Niezbędny  jest regularny wypoczynek, zdrowy sen i pozytywne nastawienie do życia. Zadbaj również o dobrą relację z partnerką/partnerem – postarajcie się wspólnie rozwiązywać problemy dotyczące sfery intymnej i życia codziennego.

AKTYWNOŚĆ SEKSUALNA

Uprawiaj regularnie seks. To bardzo ważne, gdyż systematyczna aktywność stymuluje i poprawia funkcje seksualne, a także wpływa pozytywnie na fizjologiczne aspekty, takie jak stan naczyń i mięśni odpowiedzialnych za erekcję.

KONSULTACJA U SPECJALISTY

Nie bój się wizyty u lekarza. Jeśli niepokoją Cię jakiekolwiek objawy lub masz pytania dotyczące strefy intymnej, odwiedź specjalistę (seksuologa lub urologa) i uzyskaj fachową poradę. Lekarz pomoże Ci rozwiązać Twoje problemy i wdroży odpowiednie postępowanie, jeśli będzie to konieczne.

Formularz kontaktowy
*
*
*
*
*

Wyrażam zgodę na pozostawienie moich danych osobowych w bazie danych Ameds Centrum Sp. zo.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckiem przy ul. Szczerkowskiego 4 oraz na przetwarzanie ich dla potrzeb niezbędnych do realizacji usługi, teraz i w przyszłości (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.97 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133 poz. 883). Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie do wglądu, poprawiania i usunięcia moich danych osobowych, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne.